środa, 6 lipca 2016

Hanako-san, a czy Ty odważysz się ją przywołać?

Hanako-san

Jest to duch z Japońskich legend, sposób przywoływania jest bardzo podobny do przywoływania Krwawej Merry, też wiąże się z toaletą. Nawiedza publiczne toalety, a najczęściej można ją spotkać w trzeciej kabinie od końca. Wygląda dość niepozornie. Jest to dziewczynka w wieku szkolnym, ma równo przycięte czarne włosy oraz czerwoną spódniczkę.

Legenda

Toire no Hanako-san czyli Hanako-san z toalety. Tak jak to bywa z większością legend, wersji o narodzinach legendy związanych z duchem Hanako jest kilka.W większości jednak dotyczą one toalety szkoły,najczęściej podstawowej, w której to miała się ukrywać przed swym oprawcą. W różnych wersjach legendy był to jeden z rodziców lub pracownik szkoły, nauczyciel, woźny czy też sprzątaczka. Mówi się również o tym, że Hanako zmarła z głodu w czasie II Wojny Światowej a jej szczątki odnaleziono w toalecie.
Legenda o tej niepozornej dziewczynce w różnych częściach Japonii wygląda inaczej. Zgodnie z wersją rozpowszechnioną w prefekturze Yamagata, w toalecie nie ukrywa się mała dziewczynka,a trzymetrowa jaszczurka idealnie naśladuje dziewczęcy głosik. Natomiast w Iwate i Yokohamie ukazuje się jedynie ręka, jest ona biała albo i zakrwawiona. Jeśli korzystamy z toalety w prefekturze Hyogo mamy do czynienia nie tylko z samą Hanako, ale i z całą jej rodziną.Jednak, mimo znaczących zmian w różnych podaniach, Hanako zawsze zajmuje trzecią kabinę, nieważne czy w toalecie damskiej czy męskiej.

Przywoływanie

Według najpopularniejszej wersji legendy, aby Hanako się ukazała, należy ją wywołać, pukając trzy razy w drzwi kabiny powtarzając "Czy jesteś tam, Hanako-san?" Jeśli Hanako rzeczywiście nawiedza daną łazienkę, w odpowiedzi można usłyszeć "Tak, jestem tutaj!". W tym momencie ofiara ma jeszcze szansę na przeżycie – jak najszybciej opuścić toaletę. Jeśli jednak zdecyduje się wejść do kabiny, duch wciągnie ją do toalety po czym natychmiastowo  zabije.


2 komentarze:

  1. Koniecznie muszę spróbować wywołać ją we wrześniu w szkole, haha <3 Super notka, Różyczko :3

    OdpowiedzUsuń
  2. Przypomina mi to pewną creepypastę... szczególnie obrazek na koñcu xd
    Na twojego bloga wpadłam z aska i bardzo mi się podoba ^^. Szkoda że wcześniej usuwałam tamte pytanka, hah xd
    W wolnej chwili zapraszam tez do mnie -> milena-otaku.blogspot.com :)

    OdpowiedzUsuń